Kā mēs palīdzam uzturēt jūsu datoru un ierīci labā stāvoklī

Daži noziedznieki, iespējams, vēlas iegūt jūsu informāciju, piemēram, bankas konta informāciju, e-pasta iesūtnes saturu vai tiešsaistes paroles, bet citi vēlas kontrolēt jūsu ierīci — datoru, planšetdatoru vai tālruni.

Pēc tam noziedznieki var izmantot jūsu ierīci, lai atrastu citas ierīces, ko var kontrolēt. Bieži vien viņi izmanto milzīgu skaitu datoru, lai neļautu vietnēm funkcionēt tiešsaistē vai uzlauztu to drošības sistēmas.

Viens no vispopulārākajiem veidiem, kā noziedznieki var pārņemt kontroli pār jūsu datoru, ir ļaunprogrammatūras jeb ļaunprātīgas programmatūras instalēšana. Varat mēģināt aizsargāt savu datoru pret ļaunprātīgu programmatūru, taču uzņēmums Google cītīgi strādā, lai aizsargātu arī jūs pašu, — simtiem drošības speciālistu nepārtraukti darbojas, lai palīdzētu panākt jūsu datu un ierīces drošību.

Palīdzība, lai izvairītos no ļaunprātīgas programmatūras

Tieši tāpat kā Google meklē tīmeklī vietnes, kurās tiek sniegtas vislabākās atbildes uz jūsu jautājumiem, mēs arī meklējam vietnes, kuras varētu kaitēt lietotājiem vai kurās atrodas ļaunprātīga programmatūra. Ik dienas mēs konstatējam vairāk nekā 10 000 šādu nedrošu vietņu un atzīmējam tās kā nepiemērotas, kā arī rādām brīdinājumus 14 miljonos Google meklēšanas rezultātu un 300 000 lejupielāžu, informējot lietotājus par iespējami aizdomīgu aktivitāti konkrētā vietnē vai saitē.

Tā pati tehnoloģija tiek arī izmantota, lai noteiktu, kad kāds pakalpojumā Gmail sūta jums ziņojumu, kurš varētu būt kaitīgs vai kurā varētu būt ļaunprātīga programmatūra, un lai brīdinātu jūs, ja no vietnes mēģināt lejupielādēt saturu, kas šķiet kā zvana tonis vai PDF fails, taču patiesībā ietver kodu, kurš varētu kaitēt jūsu datoram.

Pat ja atverat lapu, kurā ietverta ļaunprātīga programmatūra, Google inženieri ir izstrādājuši papildu aizsardzības līdzekļus pārlūkprogrammā Chrome, kas neļauj datorā automātiski ielādēt ļaunprātīgu programmatūru un līdz minimumam samazina ļaunprātīgās programmatūras ietekmi uz jūsu datoru.

Palīdzība datora regulārā atjaunināšanā

Viens no veidiem, kā noziedznieki dažkārt var iegūt piekļuvi lietotāja datoram, ir zināmu drošības problēmu meklēšana programmatūras vecākās versijās, kas darbojas lietotāja ierīcē. Viņi zina, ka daudzi cilvēki ne vienmēr veic atjaunināšanu uz datora programmatūras un programmu visjaunāko versiju, kurā darbojas vislabākie drošības aizsardzības līdzekļi. To zina arī uzņēmums Google. Tieši tāpēc mēs izstrādājām pārlūkprogrammu Chrome, lai tajā ikreiz, kad startējat pārlūkprogrammu, tiktu veikta automātiska atjaunināšana uz jaunāko versiju. Tādējādi jūs saņemat visjaunākos drošības aizsardzības līdzekļus, neveicot papildu darbības.

Dažkārt, lai varētu, piemēram, skatīt attēlus vai videoklipus, pārlūkprogrammā Chrome ir jāizmanto cita programmatūra — spraudņi. Spraudņi var būt vēl viens veids, kā noziedznieki var iegūt kontroli pār jūsu datoru. Ja pārlūkprogrammā Chrome tiks konstatēts novecojis spraudnis ar drošības problēmu, šis spraudnis tiks bloķēts, līdz būsiet ieguvis visjaunāko un visdrošāko versiju. Tiks parādīts arī ziņojums par to, ka spraudnis ir jāatjaunina.

Palīdzība mobilās ierīces drošības uzturēšanā

Viedtālruņos, kuros darbojas Google programmatūra Android, ir iebūvēta līdzīga aizsardzība, lai samazinātu bojājumu rašanās risku.

Programmatūra Android arī paredz, lai katrai Google Play veikalā esošai lietotnei būtu norādīts, kāda veida informāciju lietotne vēlas apkopot vai kādiem datiem tā vēlas piekļūt no jūsu ierīces, lai jūs varētu izlemt, vai uzticaties šai lietotnei. Mēs arī automātiski skenējam vietni Google Play, lai bloķētu un noņemtu kaitīgās lietotnes, un dažos Android tālruņos mūsu pakalpojums Google Application Verifying Service pārbaudīs potenciāli kaitīgās lietojumprogrammas neatkarīgi no tā, no kādas vietnes tās instalējat. Tādējādi, ja instalējat lietojumprogrammas no nezināmiem avotiem, piemēram, tīmekļa vai trešās puses lietotņu veikala, šis bezmaksas pakalpojums nodrošinās jums papildu drošības slāni.