GoogleAnalytics

Kopīgošana sociālajos tīklos

Ja jūsu saturs tiks kopīgots, būsiet ieguvējs. Publicējot jaunu saturu, nepietiek ar to, ka izvērtējat tipisko piltuves augšdaļas metriku, piemēram, unikālo apmeklētāju skaitu. Apvienojot datplūsmu un kopīgošanas funkciju, varat saistīt vietnes saturu ar sociālajiem tīkliem. Tas ļaus pieņemt pārdomātus lēmumus attiecībā uz kopienas izveidi un sekmēt satura dabisku kopīgošanu vietnē un ārpus tās.

Kopsavilkums

Izsekojiet sava satura kopīgošanu gan savā vietnē, gan ārējās sociālo tīklu vietnēs. Pārskatā Avoti un pārskatā Lapas izmantojiet pārskatu Sociālie spraudņi un cilni Darbību plūsma, lai skatītu darbības un reklāmguvumus, kas ir notikuši ārpus vietnes.

Sociālo spraudņu pārskatu aplūkošana, lai novērtētu lietotāju piesaisti vietnei

Ja jūsu vietnē ir poga Google +1 un Facebook poga Patīk, ir svarīgi zināt, uz kuras pogas un kādā saturā lietotāji noklikšķina. Piemēram, ja savā vietnē publicējat rakstus, vēlēsieties zināt, kurus no tiem lietotāji visbiežāk kopīgo, kā arī to, kuros sociālajos tīklos viņi šos rakstus kopīgo (piemēram, pakalpojumā Google+ vai Facebook). Tādējādi varat izveidot vairāk tāda satura, kas patīk jūsu vietnes apmeklētājiem, un noņemt rakstus, kuri netiek lasīti.

Turklāt, zinot, kā kopienas mijiedarbojas ar saturu ārpus jūsu vietnes, varat gūt arvien svarīgāku ieskatu tajā, kā jūsu vēstījumi izplatās sociālo platformu tīklā.

Kā tas darbojas?

Ja savā vietnē izmantojat pogas +1, Google Analytics automātiski sniegs pārskatu par apmeklētāju atzīmēm +1 un to, kurā lapā tās ir veiktas. Ja izmantojat spraudni AddThis vai ShareThis, arī tas nodrošinās automātiskus pārskatus par sociālajām darbībām vietnē. Citus sociālos spraudņus var vienkārši pielāgot Google Analytics pārskatam.

  • Novērtējiet un salīdziniet dažādus sociālo darbību veidus.
  • Skatiet, kurās lapās tiek veiktas sociālās darbības, un izveidojiet vairāk šāda satura.

Kur to atrast?

Kopīgošanas pārskati ir atrodami cilnes Standarta pārskati sadaļā Datplūsmas avoti > Sociālās darbības > Spraudņi.

Darbību plūsmas izmantošana, lai atklātu piesaisti ārpus vietnes

Lietotāji arvien vairāk mijiedarbojas ar saturu, to kopīgo un apspriež sociālajos tīklos. Vairāk nekā 80% mijiedarbību ar saturu notiek citās vietnēs, nevis satura īpašnieka vietnē. Tādēļ lielākā daļa lietotāju, visticamāk, saskarsies un mijiedarbosies ar jūsu emuāra ziņām, videoklipiem un rakstiem citās vietnēs, nevis jūsu vietnē.

Parasti lietotāji noskatās jūsu videoklipu vai izlasa emuāra ziņu un to kopīgo, jo tā šķiet interesanta, iedvesmojoša vai pretrunīga. Google Analytics darbību plūsmā tiek parādīti lietotāju kopīgotie URL, to kopīgošanas veids un vieta (piemēram, veicot atkārtotu kopīgošanu, izliekot ziņu vai pievienojot komentāru pakalpojumā Google+), kā arī lietotāju teiktais par to.

  • Atklājiet, kur ārpus vietnes tiek skatīts jūsu saturs un kā mērķauditorija ar to mijiedarbojas.
  • Izprotiet, kāds saturs un tēmas piesaista mērķauditoriju ārpus vietnes, lai atbilstoši pielāgotu turpmāko satura stratēģiju.
  • Nosakiet, kur kopienas pārvaldība, klientu atbalsts vai tiešsaistes mārketinga resursi ir visnoderīgākie.

Kā tas darbojas?

Darbību plūsma ir uz URL balstīta metode, ko izmanto, lai izsekotu ārpus vietnes notikušās mijiedarbības, piemēram, grāmatzīmju izveidošanu, komentāru pievienošanu vai satura kopīgošanu. Tā nosaka, kad jūsu saturs tiek kopīgots vai kad ar to tiek veiktas citas sociālās darbības mūsu sociālā datu centra kopienās un vietnēs.

Kur to atrast?

Darbību plūsma ir atrodama, cilnes Standarta pārskati sadaļā Datplūsmas avoti > Sociālās darbības > Avoti noklikšķinot uz cilnes Darbību plūsma.