Rūpīgi izvēlieties sarunu biedrus

Pastāstiet saviem ģimenes locekļiem, ka nedrīkst tikties ar personām, ar kurām viņi iepazinušies tiešsaistē, kā arī nedrīkst izpaust personas informāciju svešiniekiem tiešsaistē. Izmantojot Google rīkus, gan jūs, gan jūsu ģimenes locekļi varat ērti sazināties ar pazīstamām personām un izvairīties no svešiniekiem. Kad pusaudži sāk izmantot tiešsaistes saziņas rīkus, piemēram, Hangout sesijas, Google+ un Blogger, noteikti ir jāapspriež tas, kā pieņemt prātīgus lēmumus un apdomīgi izmantot tīmekli.

Drošības rīki

Izpētiet Google drošības rīkus, kas var palīdzēt jūsu ģimenes locekļiem pārraudzīt savu reputāciju tiešsaistē.

YouTube

YouTube komentāru pārvaldība

Ja kāda persona jūsu videoklipiem vai kanālam pievieno nevēlamus komentārus, varat viņu bloķēt pakalpojumā YouTube. Tas nozīmē, ka šī persona nevarēs komentēt jūsu saturu un nosūtīt jums privātus ziņojumus.

Uzziniet vairāk

Lai bloķētu kādu lietotāju pakalpojumā YouTube, apmeklējiet viņa kanāla lapu. Tās vietrādis URL izskatās šādi: www.youtube.com/user/NOSAUKUMS.

Cilnē Par noklikšķiniet uz karodziņa ikonas.

Visbeidzot, noklikšķiniet uz Bloķēt lietotāju.

YouTube

Videoklipu kopīgošana ar konkrētiem lietotājiem

Atkarībā no tā, vai vēlaties saglabāt videoklipu privātu, kopīgot to ar dažiem draugiem vai parādīt visai pasaulei, varat izvēlēties dažādus konfidencialitātes iestatījumus. Pakalpojumā YouTube videoklipiem pēc noklusējuma tiek izvēlēts iestatījums Publisks, taču videoklipa augšupielādes laikā varat to mainīt sadaļā Konfidencialitātes iestatījumi. Ja vēlāk pārdomāsiet, varēsiet mainīt augšupielādētā videoklipa konfidencialitātes iestatījumu.

Uzziniet vairāk

Lai mainītu konfidencialitātes iestatījumus, apmeklējiet videoklipu pārzini.

Atrodiet videoklipu, kura iestatījumus vēlaties mainīt, un noklikšķiniet uz pogas Rediģēt.

Atveriet nolaižamo izvēlni Konfidencialitātes iestatījumi.

Atlasiet Publisks, lai kopīgotu videoklipu ar ikvienu, Nerindots, lai kopīgotu ar lietotājiem, kuriem ir saite uz videoklipu, vai Privāts, lai kopīgotu ar konkrētiem lietotājiem.

Noklikšķiniet uz Saglabāt izmaiņas.

Google+

Nevēlamu komentāru vai atzīmju noņemšana

Ja nevēlaties redzēt kādas personas ziņojumus pakalpojumā Google+, varat viņu bloķēt, apmeklējot šīs personas profilu un atlasot vienumu Ziņot par/bloķēt profilu [Personas vārds]. Varat arī slēpt konkrētus ziņojumus, lai tie vairs netiktu rādīti jūsu straumē.

Uzziniet vairāk

Lai datorā bloķētu kādu personu, apmeklējiet viņas profilu.

Profila malā noklikšķiniet uz Ziņot par/bloķēt profilu [Personas vārds].

Apstipriniet, ka vēlaties bloķēt šo personu.

Google+

Vēlamo personu atjauninājumu rādīšana straumē

Kā rīkoties, ja kāda persona pievieno jūs saviem lokiem, taču jūs nevēlaties sazināties ar šo personu? Ja nevēlaties šo personu bloķēt, varat to paslēpt. Slēpjot lietotāju, jums vairs netiek rādīti viņa vai viņa lapas paziņojumi.

Uzziniet vairāk

Atveriet pakalpojumu Google+.

Apmeklējiet kādas personas profilu/lapu.

Noklikšķiniet uz bultiņas zem profila attēla un informācijas.

Atlasiet Nerādīt lietotāju [Personas vārds/lapas nosaukums].

YouTube

Videoklipa komentāru kontrolēšana

YouTube kanālā var vienkārši regulēt komentārus. Varat dzēst komentārus, kā arī aizturēt konkrētu personu komentāru publicēšanu vai komentāru ar noteiktiem atslēgvārdiem publicēšanu, ja neesat tos pārskatījis.

Uzziniet vairāk

Ja vēlaties regulēt komentārus, noklikšķiniet uz bultiņas komentāra augšējā labajā stūrī, lai skatītu pieejamās opcijas.

Noklikšķiniet uz Noņemt, lai noņemtu komentāru no pakalpojuma YouTube.

Varat arī noklikšķināt uz Aizliegt kanālā, lai bloķētu lietotāju, un viņš vairs nevarēs pievienot komentārus jūsu videoklipiem un kanālam.

Komentāru iestatījumos varat iestatīt, lai pirms publicēšanas tiktu pieprasīta visu jauno komentāru apstiprināšana, vai arī atspējot komentāru pievienošanu.

Komentāru iestatījumos varat iestatīt filtrus, lai noteiktu, kuras personas var komentēt jūsu kanālu. Varat arī bloķēt komentārus, kuros ietverti konkrēti vārdi.

Skatīt vairāk drošības rīku