Gmail iestatījumu pārbaude

Ja izmantojat pakalpojumu Gmail, varat veikt tālāk norādītās darbības, lai saglabātu sava konta drošību.

Nodrošiniet, lai jūsu e-pasta ziņojumi netiktu pārsūtīti vai kopīgoti bez jūsu piekrišanas

Lai jūsu e-pasts tiktu atbilstoši pārvaldīts, skatiet pakalpojuma Gmail cilni “E-pasta iestatījumi”, kurā tiek rādīti pārsūtīšanas un atļauju piešķiršanas iestatījumi, kas nosaka, kā jūsu kontam var piekļūt citi lietotāji.

Ja aizmirsāt savu paroli, ir nepieciešams veids, kā atgriezties kontā

Ja jums būs jāatiestata parole, Google komanda uz jūsu atkopšanas e-pasta adresi var nosūtīt e-pasta ziņojumu, tādēļ nodrošiniet, lai jūsu atkopšanas e-pasta adrese darbotos un jūs varētu piekļūt savam kontam. Savam Gmail profilam varat pievienot arī tālruņa numuru, lai kodu paroles atiestatīšanai varētu saņemt īsziņā.

Mobilā tālruņa numura pievienošana kontam ir viens no vienkāršākajiem un uzticamākajiem veidiem, kā saglabāt konta drošību. Piemēram, uzņēmums Google norādīto tālruņa numuru var izmantot, lai apgrūtinātu to personu darbu, kuras mēģina uzlauzt jūsu kontu, un nosūtītu jums verifikācijas kodu, lai jūs varētu atgriezties savā kontā, ja būsiet zaudējis piekļuvi tam. Uzņēmumam Google norādot atkopšanas tālruņa numuru, jūs netiksiet reģistrēts mārketinga sarakstiem un nesaņemsiet vairāk zvanu no telemārketinga speciālistiem.

Jūsu mobilais tālrunis ir drošāka identifikācijas metode nekā atkopšanas e-pasta adrese vai drošības jautājums, jo atšķirībā no pēdējiem diviem mobilais tālrunis jums vienmēr ir līdzi.

Pārbaudiet, vai jūsu kontā nav bijusi neierasta piekļuve vai darbības

Regulāri pārskatiet savu kontu, vai tajā netiek veiktas neierastas vai apšaubāmas darbības. Lai uzzinātu pēdējās IP adreses, no kurām tika piekļūts jūsu e-pastam, un ar tām saistītās atrašanās vietas, noklikšķiniet uz lapas apakšdaļā esošās saites “Detalizēta informācija”. Ja konstatējat aizdomīgu konta aktivitāti, nekavējoties mainiet savu paroli un veiciet atteikšanos savā kontā. Skatiet plašāku informāciju par aizdomīgu konta aktivitāti.

Kad esat pierakstījies pakalpojumā Gmail, pārbaudiet, vai jūsu tīmekļa adrese sākas ar “https://” (nevis tikai ar “http://”). Tas norāda, ka jūsu savienojums ar vietni ir šifrēts un vairāk aizsargāts pret okšķerēšanu un nelikumīgu piekļuvi. Lai uzzinātu citus Gmail padomus, skatiet mūsu Gmail drošības kontrolsarakstu.

Ziņošana par uzmākšanos, ko veicis Gmail lietotājs

Ja saskaraties ar Gmail lietotāju, kurš pārkāpj Gmail politikas, lūdzu, skatiet šeit norādītās ieteicamās turpmākās darbības.

Drošības rīki

Izpētiet 5 galvenās Google tiešsaistes drošības funkcijas, kas palīdz saglabāt jūsu ģimenes drošību tiešsaistē.

Google konti

Google konta drošības līmeņa paaugstināšana

Jūs varat padarīt savu Google kontu vēl drošāku, iespējojot divpakāpju verifikāciju. Ja būsiet ieslēdzis divpakāpju verifikāciju, Google nosūtīs piekļuves kodu uz jūsu mobilo tālruni, ja kāda persona mēģinās pierakstīties jūsu kontā no nezināma datora. Tas nozīmē: ja kāds nozog vai uzmin jūsu paroli, potenciālais uzbrucējs tik un tā nevar pierakstīties jūsu kontā, jo viņam nav jūsu tālruņa. Tagad varat aizsargāt sevi, izmantojot ko tādu, ko zināt (savu paroli), un ko tādu, kas jums pieder (savu tālruni).

Uzziniet vairāk

Piekļūstiet saviem iestatījumiem, noklikšķinot uz vārda vai attēla labajā stūrī, pēc tam noklikšķiniet uz Konts.

Augšpusē noklikšķiniet uz Drošība. Lodziņā Parole blakus vienumam Divpakāpju verifikācija noklikšķiniet uz Iestatīt.

Tiks parādīts detalizēts ceļvedis, kas palīdzēs izvēlēties iestatījumus.

Pēc tam tiks parādīti divpakāpju verifikācijas iestatījumi. Pārskatiet iestatījumus un pievienojiet rezerves tālruņa numurus.

Tas arī viss! Nākamajā pierakstīšanās reizē saņemsiet īsziņu ar verifikācijas kodu.

Chrome

Privāta tīmekļa pārlūkošana

Ja vēlaties privāti pārlūkot tīmekli, datorā, planšetdatorā vai tālrunī varat izmantot pārlūkprogrammas Chrome inkognito režīmu. Inkognito režīma izmantošanas laikā atvērtās lapas un lejupielādētie faili netiek reģistrēti Chrome pārlūkošanas vai lejupielāžu vēsturē.

Uzziniet vairāk

Pārlūkprogrammas rīkjoslā noklikšķiniet uz Chrome izvēlnes → noklikšķiniet uz vienuma “Jauns inkognito logs”.

Tiks atvērts jauns logs, un tā stūrī tiks parādīta inkognito ikona. Lai izietu, vienkārši aizveriet logu.

Google konti

Jūsu Google konts — jūsu rīcības brīvība

Konta iestatījumu lapā varat redzēt ar savu Google kontu saistītos pakalpojumus un informāciju, kā arī mainīt drošības un konfidencialitātes iestatījumus.

Uzziniet vairāk

Lai piekļūtu iestatījumiem, noklikšķiniet uz sava vārda vai attēla labajā stūrī, pēc tam noklikšķiniet uz Konts.

Google konti

Brīdinājumi par jūsu vārda parādīšanu tīmeklī

Sadaļā “Es tīmeklī” varat uzzināt, kāda informācija tiek rādīta lietotājiem, kad viņi meklē jūs Google tīklā, un pārvaldīt šo informāciju. Izmantojot šo sadaļu, varēsiet iestatīt Google brīdinājumus, kas ļaus pārraudzīt to, vai informācija par jums tiek rādīta tiešsaistē, kā arī automātiski tiks ieteikti daži meklēšanas vienumi, kuriem ieteicams pievērst uzmanību.

Uzziniet vairāk

Pierakstieties savā Google kontā un pārejiet uz sadaļu Es tīmeklī.

Noklikšķiniet uz Pārvaldīt tīmekļa brīdinājumus un pēc tam noklikšķiniet uz sarkanās pogas, lai izveidotu brīdinājumu.

Teksta laukā tiks parādīts jūsu vārds. Noklikšķiniet uz teksta lauka, lai skatītu vairāk ieteikto brīdinājumu.

Noklikšķiniet uz Pievienot, lai pievienotu brīdinājumu. Noklikšķiniet uz zīmuļa ikonas, lai veiktu labojumus, un uz atkritumu urnas ikonas, lai dzēstu brīdinājumu.

Nolaižamajā izvēlnē “Biežums” izvēlieties brīdinājumu saņemšanas biežumu.

Google konti

Google kontā saglabāto datu pārvaldīšana

Google informācijas panelī ir redzams, kāda informācija ir saglabāta jūsu Google kontā un kādas darbības pēdējā laikā esat veicis kontā. Vienuviet varat viegli skatīt iestatījumus tādiem pakalpojumiem kā Blogger, Kalendārs, Dokumenti, Google+ u.c.

Uzziniet vairāk

Apmeklējiet Informācijas paneli, lai skatītu ar savu Google kontu saistīto datu kopsavilkumu un pārvaldītu savus personiskos iestatījumus.

Tajā varat skatīt un pārvaldīt datus, kas tiek glabāti jūsu Google kontā.

Skatīt vairāk drošības rīku