Google uzņēmuma misija ir sakārtot pasaules informāciju tā, lai to padarītu vispārēji pieejamu un lietderīgu.

Mūsu uzņēmums nosacīti neilgā darbības laikā ir daudz paveicis. Kopš uzņēmuma Google dibināšanas 1998. gadā esam apkalpojuši miljoniem cilvēku no visas pasaules.

Kad Lerijs satika Sergeju

Dibinātāji Lerijs Peidžs (Larry Page) un Sergejs Brins (Sergey Brin) satikās 1995. gadā Stenforda universitātē. Līdz 1996. gadam viņi bija izveidojuši meklētājprogrammu (sākumā to nosauca par BackRub), kura izmantoja saites, lai noteiktu atsevišķu tīmekļa lapu svarīgumu.

Google Inc.

Lerijs un Sergejs nosauca savu izveidoto meklētājprogrammu par Google — tā ir vārdu spēle no “googol”, kas ir matemātisks termins un apzīmē 1 ar 100 nullēm. Uzņēmumu Google Inc. dibināja 1998. gadā, kad uzņēmuma Sun līdzdibinātājs Endijs Behtolšeims (Andy Bechtolsheim) izrakstīja čeku par 100 000 ASV dolāriem iestādei, kura vēl nepastāv: uzņēmumam Google Inc.

Ārpus biroja

1998. gadā izveidotais pirmais Google svētku logotips bija paredzēts, lai vēstītu sākumlapas apmeklētājiem par to, ka Google darbinieki nav tiešsaistē, jo apmeklē Nevadā notiekošo festivālu “Burning Man”. Tagad uzņēmumam ir vesela komanda, kas strādā ar svētku logotipiem, un sākumlapās visā pasaulē esam publicējuši vairāk nekā 2000 dažādu svētku logotipu.

“Dari pats” reklāmas

2000. gadā mēs ieviesām pašapkalpošanās programmu AdWords, kura ir paredzēta tiešsaistes reklāmas kampaņu izveidei. Šobrīd mūsu vairāk nekā desmit gadus atpakaļ ieviestie reklamēšanas risinājumi, tostarp attēlu, mobilās, video un parastās teksta reklāmas, veicina tūkstošiem uzņēmumu izaugsmi un panākumus.

Gmail: nekādu joku

2004. gada aprīļa joku dienā mēs startējām pakalpojumu Gmail. Mūsu piedāvātajā e-pasta pakalpojumā bija ietvertas tādas funkcijas kā ātra meklēšana, apjomīga krātuve un saistīti e-pasta ziņojumi.

Publiskais piedāvājums

2004. gada 18. augustā Volstrītā notiek mūsu A klases vispārīgo akciju sākotnējais publiskais piedāvājums (akciju skaits: 19 605 052).

Neskaitāmas atrašanās vietas

2004. gadā mēs iegādājāmies digitālo karšu uzņēmumu Keyhole un 2005. gadā palaidām pakalpojumus Google Maps un Google Earth. Tagad pakalpojumā Maps ir pieejami arī reāllaika dati par satiksmi, pilsētas transporta shēmas un ielu attēli. Programmā Earth var izpētīt okeānu un mēnesi.

Ar saukli Broadcast Yourself

2006. gadā mēs ieguvām tiešsaistes video kopīgošanas vietni YouTube. Tagad vietnē ik minūti tiek augšupielādēts 500 stundu video materiāla. Videoklipi par kaķiem, pilsētas žurnālistika, politisko kandidātu video materiāli un vienlaikus redzamas divas varavīksnes — tas viss ir neatkārtojams.

Ierodas mazais zaļais robots

2007. gadā, kad visapkārt baumoja par Gphone, mēs paziņojām par Android — atvērtu platformu mobilajām ierīcēm — un apvienību Open Handset Alliance.

Komikss ceļo apkārt pasaulei

Komikss par mūsu jauno atklātā pirmkoda pārlūkprogrammu tiek piegādāts ātrāk nekā plānots, un par vienu dienu ātrāk nekā plānots izplatās ziņas par Google Chrome. Oficiāli par Android paziņojām 2008. gada 2. septembrī.

Ģenerāldirektors un padomes priekšsēdētājs

Lerijs Peidžs (Larry Page), kurš līdz 2001. gadam bija Google sākotnējais ģenerāldirektors, no jauna ieņēma šo amatu 2011. gada aprīlī. Pašlaik padomes priekšsēdētājs ir Ēriks Šmits (Eric Schmidt), un šajā amatā viņš strādā jau 10 gadu.

Google+

2011. gada jūnijā mēs ieviesām Google+ projektu, kura mērķis ir tuvināt kopīgošanu tīmeklī informācijas apmaiņai reālajā dzīvē, lai padarītu savstarpējo saziņu krāsaināku. Šis projekts pozitīvi ietekmēja visus Google pakalpojumus, jo nu tie ietvēra cilvēkus, to attiecības un intereses.

Google vēsture

Google fakti

 • Dibināšana
  1998. gads
 • Dibinātāji
  Lerijs Peidžs (Larry Page) un Sergejs Brins (Sergey Brin)
 • Apvienošana
  1998. gada 4. septembris
 • Sākotnējais publiskais piedāvājums (NASDAQ)
  2004. gada 19. augusts
 • Galvenais birojs
  1600 Amphitheatre Parkway
  Mountain View
  CA 94043