Datu aizsardzība

Uzņēmums Google ir apņēmies nodrošināt savās datorsistēmās glabātās informācijas drošību un aizsardzību. Visā uzņēmumā tiek piemērota daudzslāņu drošības stratēģija.

Google Analytics drošības un konfidencialitātes principos ir apkopotas darbības, ko veicam, lai aizsargātu jūsu datus.

Mūsu konfidencialitātes politika

Uzņēmumā Google mēs labi apzināmies jūsu uzticību mums, kā arī savu atbildību, lai aizsargātu jūsu konfidencialitāti un datus. Šīs atbildības ietvaros darām jums zināmu, kādu informāciju apkopojam, kad jūs lietojat mūsu produktus un pakalpojumus, kādēļ to apkopojam un kā mēs šo informāciju izmantojam, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Google konfidencialitātes politikā un principos ir izklāstīts, kā mēs rīkojamies ar personas informāciju, kad jūs lietojat Google produktus un pakalpojumus, tostarp pakalpojumu Google Analytics.

Google Analytics sīkfaili

Pakalpojumā Google Analytics galvenokārt tiek izmantoti pirmās puses sīkfaili, lai reģistrētu apmeklētāju darbības jūsu tīmekļa vietnē. Šie sīkfaili tiek izmantoti, lai uzglabātu informāciju, kas nav personiski identificējama. Pārlūkprogrammās pirmās puses sīkfaili netiek kopīgoti starp domēniem.

Klientiem, kuri izmanto funkciju Google Analytics reklāmas tīkla reklāmdevējiem, tiek izmantots trešās puses DoubleClick sīkfails, lai iespējotu tādas funkcijas kā atkārtotais mārketings tādiem produktiem kā AdWords Google reklāmas tīklā. Lai iegūtu plašāku informāciju par šo sīkfailu, apmeklējiet bieži uzdotos jautājumus par Google reklamēšanas konfidencialitāti. Lai pārvaldītu ar šo sīkfailu saistītos iestatījumus un atteiktos no minētās funkcijas, izmantojiet reklāmu iestatījumus.

Klienti, kuri ir iespējojuši analytics.js apkopošanas metodi, izmantojot Universal Analytics, var kontrolēt sīkfaila iestatīšanu. Ja klients nolemj iestatīt sīkfailu, lokālā pirmās puses sīkfailā saglabātās informācijas apjoms tiek samazināts, atstājot tikai nejaušu identifikatoru (piemēram, 12345.67890).

IP adreses izmantošana

Katram datoram un ierīcei, kas ir savienota ar internetu, tiek piešķirta interneta protokola (IP) adrese. IP adrese parasti tiek piešķirta valstu blokos, un to bieži var izmantot, lai identificētu valsti, štatu un pilsētu, no kuras tiek veidots datora savienojums ar internetu. Tā kā IP adreses tiek izmantotas vietnēs, lai nodrošinātu interneta darbību, vietņu īpašnieki var piekļūt apmeklētāju IP adresēm neatkarīgi no tā, vai viņi izmanto pakalpojumu Google Analytics vai ne. IP adreses pakalpojumā Google Analytics tiek izmantotas, lai sniegtu šo pakalpojumu un nodrošinātu tā aizsardzību, kā arī ļautu tīmekļa vietņu īpašniekiem saprast, no kurām pasaules vietām nāk viņu apmeklētāji (šī funkcija tiek dēvēta arī par ģeogrāfiskās atrašanās vietas noteikšanu pēc IP adreses).

Google Analytics saviem klientiem nesniedz faktisko IP adreses informāciju. Turklāt metode, kas pazīstama kā IP maskēšana, tiem tīmekļa vietņu īpašniekiem, kuri izmanto Google Analytics, sniedz iespēju pieprasīt, lai pakalpojumā Google Analytics ģeogrāfiskās atrašanās vietas noteikšanai tiktu izmantota tikai IP adreses daļa, nevis visa adrese.

Datu konfidencialitāte

Google Analytics aizsargā jūsu datu konfidencialitāti vairākos tālāk norādītajos veidos.

Konfidencialitātes vadīklas

Google nodrošina tālāk minētās vadīklas vietņu īpašniekiem, kas ir ieviesuši pakalpojumu Google Analytics, un vietņu apmeklētājiem, lai sniegtu plašākas izvēles iespējas par to, kā Google Analytics apkopo viņu datus.

Datu kopīgošanas iestatījumi

Google Analytics datu kopīgošanas iestatījumi ļauj konta datus kopīgot ar citiem produktiem un pakalpojumiem. Datu kopīgošana nodrošina atsauksmes par Google Analytics, kuras varam izmantot, lai veidotu labākas funkcijas un izglītojošus materiālus jums. Ir vairāki datu kopīgošanas iestatījumu veidi, kurus jebkurā brīdī var mainīt. Ja nav atlasīta neviena opcija, jūsu konta dati tiks izslēgti no visiem automatizētajiem procesiem, kas nav konkrēti saistīti ar Google Analytics darbību un uzlabošanu vai datu drošības un precizitātes aizsardzību. Uzziniet vairāk par to, kā mainīt datu kopīgošanas iestatījumus savā kontā.

Konta administratora kontrole pār datiem

Google Analytics konta administratoriem pieder savi Google Analytics dati.

Kontu lietotāji var jebkurā brīdī eksportēt apkopotos pārskatus no Google Analytics, izmantojot XML, PDF vai CSV lejupielādes opcijas vai Google Analytics pamata pārskatu sniegšanas saskarni API. Eksportētos datus var izmantot neatkarīgi bez Google Analytics vai ar citām lietojumprogrammām/pakalpojumiem apvienojumā ar Google Analytics.

Kontu lietotāji var arī jebkurā brīdī izdzēst profilu savā Google Analytics kontā.

Darbinieku piekļuves kontrole un procedūras

Google klasificē Google Analytics datus kā konfidenciālu informāciju. Darbinieku piekļuves kontrole aizsargā klientu datus no neatļautas piekļuves, un mēs veicam pārbaudes, lai nodrošinātu kontroles piemērošanu.

Informācijas drošība

Tīmekļa aprēķinos datu un lietojumprogrammu drošība ir izšķiroša. Google velta ievērojamus līdzekļus lietojumprogrammu un datu apstrādes aizsardzībai, lai novērstu neatļautu piekļuvi datiem.

Dati tiek glabāti kodētā formātā, kas ir optimizēts augstai veiktspējai, nevis tradicionālā failu sistēmā vai datu bāzē. Dati tiek sadalīti vairākos fiziskos un loģiskos sējumos, lai nodrošinātu redundanci un ātru piekļuvi, tādējādi novēršot neatļautas izmaiņas.

Google lietojumprogrammas darbojas vairākīpašnieku sadalītā vidē. Klienta dati netiek nodalīti atsevišķā datorā vai datoru kopā; visu Google klientu dati (patērētāju, uzņēmumu un pat iekšējie Google dati) tiek sadalīti koplietotā infrastruktūrā, ko veido Google daudzie homogēnie datori Google datu centros.

Darba drošība un katastrofu seku likvidēšana

Lai pēc iespējas vairāk samazinātu pakalpojuma sniegšanas pārtraukumus aparatūras kļūmes, dabas katastrofas vai citu negadījumu dēļ, Google īsteno visaptverošu katastrofu seku likvidēšanas programmu visos savos datu centros. Programmu veido vairāki komponenti, lai izslēgtu jebkuru iespējamo kļūmi, tostarp tālāk norādītie komponenti.