Izvairīšanās no krāpnieciskām shēmām

Nē, pastāv maza iespējamība, ka esat laimējis loterijā. Jūs nevarētu nopelnīt tik daudz, strādājot mājās. Un pastāv iespēja, ka šis darījums tiešām ir pārāk labs, lai tā būtu patiesība.

Tīmeklis sniedz daudz iespēju, taču ne visiem tiešsaistes lietotājiem ir krietni nolūki. Tālāk ir norādīti trīs vienkārši veidi, kā izvairīties no krāpniekiem un saglabāt drošību tīmeklī.

Uzmanieties no svešiniekiem, kas nāk ar dāvanām

Visticamāk, ziņojums ir nosūtīts negodīgos nolūkos, ja tajā tiekat apsveikts kā vietnes miljonais apmeklētājs, ja tajā tiek piedāvāts planšetdators vai kāda cita balva apmaiņā pret piedalīšanos aptaujā vai ja tiek reklamēts ātrs un vienkāršs veids, kā gūt peļņu vai iegūt darbu (“Kļūstiet bagāts īsā laika periodā, strādājot no mājām tikai divas stundas dienā!”). Ja kāds apgalvo, ka esat laimējis, un lūdz jums aizpildīt veidlapu, kurā jānorāda personas informācija, neļaujieties vilinājumam to darīt. Pat nenospiežot pogu Iesniegt, pastāv iespēja, ka krāpniekiem tiks nosūtīti veidlapā ievadītie dati.

Ja redzat ziņojumu no kādas pazīstamas personas, taču jums nešķiet, ka ziņojumu rakstījusi konkrētā persona, iespējams, šīs personas kontu ir uzlauzis kibernoziedznieks, kurš mēģina iegūt no jums naudu vai informāciju. Tādēļ rūpīgi pārdomājiet savu atbildi. Visbiežāk tiek izmantoti tādi paņēmieni kā lūgums nekavējoties nosūtīt naudu, stāsts par aizturēšanu ārvalstīs vai apgalvojums, ka šai personai ir nozagts tālrunis, tādēļ nevar sazināties. Iespējams, ziņojumā tiek prasīts noklikšķināt uz saites, lai apskatītu attēlu, rakstu vai videoklipu, taču patiesībā lietotājs tiek novirzīts uz vietni, kurā var tikt nozagta viņa informācija. Tādēļ padomājiet, pirms noklikšķināt!

Izpētiet

Iepērkoties tiešsaistē, ievāciet informāciju par pārdevēju un esiet piesardzīgs, ja cenas ir aizdomīgi zemas (tieši tāpat, kā jūs rīkotos, iepērkoties parastā veikalā). Rūpīgi pārbaudiet tiešsaistes darījumus, kas šķiet pārāk labi, lai būtu patiesība. Neviens nevēlas tikt apkrāpts un saņemt viltotas preces. Visticamāk, personām, kas bez maksas vai ar 90% atlaidi sola sagādāt produktus vai pakalpojumus, kas parasti ir dārgi un nav pieejami ar atlaidi, nav godīgi nolūki. Ja izmantojat pakalpojumu Gmail, ekrāna augšdaļā tiks rādīts brīdinājums, kad aplūkosiet e-pasta ziņojumu, kas mūsu sistēmā ir reģistrēts kā krāpniecisks. Ja redzat šo brīdinājumu, kārtīgi apdomājiet, pirms atbildat uz saņemto e-pasta ziņojumu.

Uzmanieties no krāpniekiem, kas izmanto Google zīmolu. Uzņēmums Google nerīko loteriju. Mēs neiekasējam naudu par jaunu darbinieku apmācību. Ja saņemat e-pasta ziņojumu, kurā teikts, ka esat pieņemts darbā uzņēmumā Google, taču vispirms ir jāsamaksā mācību maksa, tā ir krāpšana. Esiet piesardzīgs, ja kāda persona apgalvo, ka pārdod mašīnas, izmantojot lietotni Google maks. Uzziniet vairāk par dažādiem krāpšanas gadījumiem, kuros tiek izmantots Google zīmols.

Ja šaubāties, esiet piesardzīgs

Vai jums tikko radās aizdomas par kādu reklāmu vai piedāvājumu? Paļaujieties uz savu intuīciju! Noklikšķiniet tikai uz tādām reklāmām un iegādājieties produktus tikai tādās vietnēs, kas ir drošas, pārbaudītas un uzticamas.

Daudzās tiešsaistes iepirkšanās platformās darbojas uzticamo tirgotāju/pārdevēju programmas. Parasti šo pārdevēju profilos ir ievietots pamanāms apstiprinājuma zīmogs. Lai pārliecinātos, vai zīmogs vai sertifikāts ir likumīgs, izskatiet iepirkšanās platformas vadlīnijas. Ja platformā netiek piedāvāta neviena līdzīga programma, skatiet pārdevējam sniegto atsauksmju skaitu un saturu.

Ja noklikšķinājāt uz nepiemērotas reklāmas vai redzējāt šādu reklāmu Google tīklā, lūdzu, paziņojiet mums par to, lai mēs varētu atbilstoši rīkoties.