Kā mēs pasargājam jūs no krāpnieciskām shēmām un darbībām

Tieši tāpat kā reālajā pasaulē, arī interneta vidē darbojas krāpnieki. Google veic vairākas darbības, lai aizsargātu jūs pret krāpšanu.

Nepiemērotu reklāmu (un negodīgu reklāmdevēju) aizliegšana

Mūsu politikās ir skaidri noteikts, kas var rādīt reklāmas, izmantojot Google rīkus. Veidojot šīs reklāmu politikas, mēs koncentrējāmies uz lietotāju drošību un uzticību. Piemēram, netiek atļautas reklāmas ar ļaunprātīgām lejupielādēm, viltotām precēm, kā arī reklāmas ar negodīgām norēķinu metodēm. Ja konstatējam krāpniecisku reklāmu, mēs neaizliedzam tikai reklāmu — mēs aizliedzam reklāmdevējam turpmāk sadarboties ar Google.

Izmaksu atklāta norādīšana

Noziedznieki tiešsaistē gūst peļņu, piemēram, izmantojot kādas personas datoru vai tālruni, lai veiktu darbības, par kurām būs jānorēķinās šai personai un kas ļaus noziedzniekiem iegūt naudu. Piemēram, viena no shēmām ir tādas lietotnes izveide, ar kuru var panākt, lai no lietotāja tālruņa tiktu nosūtītas īsziņas vai tiktu zvanīts uz maksas tālruni, pēc tam no šī lietotāja iekasējot naudu, ko iegūs krāpnieks.

Lai tālruņos, kuros darbojas operētājsistēma Android, redzētu, kādā veidā lietotne pieprasīs izmantot jūsu tālruni, skatiet vietnē Google Play iekļauto aprakstu, kas apzīmēts ar vārdu “permissions” (atļaujas). Izpētiet šo informāciju pirms lietotnes lejupielādes, izlemjot, vai vēlaties iegūt šo lietotni. Piemēram, ja gatavojaties lejupielādēt jaunu zvana signālu lietotni, varat uzzināt, vai šī lietotne var zvanīt pa tālruni jūsu vietā. Ja jums šķiet, ka apraksts ir aizdomīgs, varat izlemt neinstalēt lietotni.

Jaunākās Android ierīcēs mēs paziņosim jums, ja lietotne mēģinās nosūtīt īsziņu uz kādu tālruņa numuru, kas jums varētu radīt papildu izmaksas. Pēc tam varēsiet izvēlēties, vai atļaut lietotnei nosūtīt ziņojumu vai bloķēt to.